gov-ua
Головне управління
Держпродспоживслужби у Львівській області

Вакцинація – єдиний радикальний захист від грипу

Грип – гостре респіраторне захворювання, спричинене вірусом,яке легко передається від людини до людини переважно при кашлі, чханні або ж при близькому контакті. Захворіти грипом може будь-хто і у будь-якому віці. Симптоми грипу виникають раптово і  тривають від кількох днів до кількох тижнів. Слід пам”ятати, що при виникненні перших симптомів захворювання необхідно відразу звернутися до лікаря.

Симптоматика грипу характеризується різноманітними проявами, зокрема: висока температура, головний біль, лихоманка, болі у м”язах і суглобах, загальна слабкість, кашель,нежить, втрата апетиту, можлива нудота.

Найкращий спосіб вберегтися від грипу – щорічне вакцинування від даної інфекціі. Вакцинація знижує ризик захворіти на грип і попереджає виникнення важких ускладнень хвороби.

Вакцинація повинна проводитися до початку росту захворюваності на  грип. Американський Центр з контролю і профілактики захворювань рекомендує вакцинуватися до кінця жовтня. Але якщо вакцина введена в грудні або пізніше, навіть якщо активність грипу вже почалася, це також дає позитивний результат. Вакцинуватись від грипу потрібно в кінці осені. Не варто вакцинуватися від грипу “заздалегідь”, оскільки імунітет після щеплення виробляється швидко (до 2 тижнів), але, разом з тим,  з часом починає згасати. Останнім часом підйом і пік захворюваності на грип та ГРВІ починається не раніше січня. Зазвичай кампанія вакцинації  проти даної інфекціі закінчується на початку грудня.
Цього року українцям будуть доступні дві вакцини проти грипу: “Джісі Флю” (Південна Корея) та “Ваксігрип Тетра” (Франція). Обидві якісні та безпечні.  Перша вакцина захищає від трьох вірусів грипу, так звана тривалентна вакцина.  Друга – вперше з’явилась цього року в Україні, але- це не є якась нова вакцина.  Дані вакцини вже раніше використовувались і в США, Франції та  багатьох інших країнах світу.  Вона захищає від чотирьох вірусів грипу, тобто є квадривалентною. Перша вакцина, яка захищає від трьох вірусів грипу, в Україні зареєстрована для дітей, починаючи з 6 місяців життя. Друга вакцина, від чотирьох вірусів – з трьох років життя. Одне щеплення захищає впродовж усього сезону грипу від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів.

Вакцинацію здійснюють у кабінетах щеплень або кабінеті сімейного лікаря, якщо він відповідно облаштований. Також можна звернутись і до приватних медичних закладів.

Отже, зараз найсприятливіший час для вакцинації. Захистіть себе, своїх близьких та дітей від грипу та його ускладнень!!!

Державні сайти України