gov-ua
Головне управління
Держпродспоживслужби у Львівській області

Відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Яворівській районній військовій адміністрації

01лютого 2024 року відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Яворівській районній військовій адміністрації щодо епізоотичної ситуацію сказу тварин на території району.

Провів засідання перший заступник голови Володимир Дзюнька за участі начальника Яворівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області Юрія Бундза, членів комісії та представників птахоферм Яворівщини.

На порядку денному розглянули питання:

– проведення кампанії з пероральної імунізації диких мʼясоїдних тварин проти сказу методом наземного розподілу принад з вакциною на території району;

– затвердження Комплексного плану заходів з профілактики та боротьби зі сказом у районі на 2024-2028 роки (з урахуванням періоду дії воєнного стану);

– про епізоотичну ситуацію щодо грипу птиці та АЧС в Україні та посилення заходів по недопущенню виникнення захворювання на грип птиці та АЧС на території району.

Крім того, присутні проаналізували результати виконання протокольних рішень засідань Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Львівській обласній державній військовій адміністрації, з метою профілактики сказу тварин на території району шляхом пероральної вакцини.

Надзвичайно важливим залишається те, що забезпечення благополуччя району щодо інфекційних хвороб тварин і птиці полягає у необхідному своєчасному проведенні профілактичних ветеринарно-санітарних заходів, лабораторно-діагностичному дослідженні, роз’яснювальній роботі серед власників і керівників господарств та населення. «Закликаю керівників громад посилити контроль за дотриманням громадянами, підприємствами, установами, організаціями правил утримання собак, котів та жилих тварин у місцевого населення та забезпечити комунальними службами відлов хижаків”, – зазначив  Юрій Бундз.

Відтак, за результатами засідання комісією вирішено, що при поступленні пероральної вакцини проти сказу, буде проведена кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин.

Державні сайти України