gov-ua
Головне управління
Держпродспоживслужби у Львівській області

На Самбірщині відбулося засідання щодо недопущення випадків отруєння бджіл внаслідок застосування пестицидів та агрохімікатів

З метою недопущення випадків отруєння бджіл внаслідок застосування пестицидів та агрохімікатів у період обробки сільськогосподарських культур протягом березня 2024 року спеціалістами Самбірського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області проведено ряд нарад на тему: «Алгоритм взаємодії пасічників, аграріїв та органів місцевої влади під час обробітку полів. Попередження та недопущення отруєння бджіл».

До участі запрошено представників органів місцевого самоврядування, громадських організацій бджолярів, пасічників, керівників та уповноважених представників сільськогосподарських підприємств Самбірського району.

Під час засідання висвітлено наступні питання:

  • державна реєстрація та паспортизація суб’єктів господарювання, які займаються утриманням та розведенням бджіл;
  • проведення весняного обстеження пасік ветеринарними установами;
  • алгоритм взаємодії пасічників, агровиробників та органів місцевої влади під час обробітку полів;
  • алгоритм дій у разі виникнення отруєння бджіл пестицидами;
  • дотримання сільськогосподарськими підприємствами вимог чинного законодавства при застосуванні та використання пестицидів, агрохімікатів та інших засобів захисту рослин.

За підсумками наради зацікавленим надані роз’яснення щодо норм законодавства стосовно бджільництва, наголошено на взаємодії органів місцевого самоврядування, пасічників та агровиробників задля недопущення отруєння бджіл засобами захисту рослин.

Державні сайти України